FMC0202245-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Pasternack
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 240 12.00" (304.80mm)
FMC0202245-12
DigiKey Part Number
5328-FMC0202245-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0202245-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C