FMC0102245-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 240 60.0" (1.5m) 5.0'
FMC0102245-60
DigiKey Part Number
5328-FMC0102245-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0102245-60
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C