FMC0102240-72 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 240 72.0" (1.8m) 6.0'
FMC0102240-72
DigiKey Part Number
5328-FMC0102240-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0102240-72
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 6'
Detailed Description
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C