FMC00864-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 240 60.0" (1.5m) 5.0'
FMC00864-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00864-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00864-60
Description
COAX CABLE TNC TO TNC 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C