FMC00553-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .047 36.00" (914.40mm)
FMC00553-36
DigiKey Part Number
5328-FMC00553-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00553-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
Hand Formable .047
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz