FMC00374-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMC00374-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00374-50CM
Description
COAX CBL BNC TO SMP 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMP RG-174 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 GHz
2nd Connector
SMP Jack, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C