FMC00351-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 240 60.0" (1.5m) 5.0'
FMC00351-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00351-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00351-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C