FMC00259-48
DigiKey Part Number
5328-FMC00259-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00259-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMB 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMB LMR 100 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMB
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
SMB Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C