FMC00247-60
DigiKey Part Number
5328-FMC00247-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00247-60
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-58C 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-58C
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C