RM024-S10-C-30
DigiKey Part Number
RM024-S10-C-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM024-S10-C-30
Description
RF TXRX MOD ISM>1GHZU.FL SMD
Detailed Description
General ISM > 1GHz RAMP Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RM024-S10-C-30 Models
Packaging
Tray
Voltage - Supply
2.3V ~ 3.6V
Current - Receiving
36mA
RF Family/Standard
General ISM > 1GHz
Current - Transmitting
166mA
Protocol
Mounting Type
Surface Mount
Modulation
FHSS
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
2.4GHz