RM024-P125-C-30
DigiKey Part Number
RM024-P125-C-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM024-P125-C-30
Description
RF TXRX MOD ISM>1GHZU.FL TH
Detailed Description
General ISM > 1GHz RAMP Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Through Hole
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
2.3V ~ 3.6V
Current - Receiving
36mA
RF Family/Standard
General ISM > 1GHz
Current - Transmitting
40mA ~ 136mA
Protocol
Mounting Type
Through Hole
Modulation
FHSS, MSK
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
2.4GHz