Image for XS500-24P-002A is not available
XS500-24P-002A
DigiKey Part Number
633-XS500-24P-002A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XS500-24P-002A
Description
AC/DC CONVERTER 24V 504W
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 380 VDC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Packaging
Box
Efficiency
92%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 380 VDC
Size / Dimension
9.33" L x 5.04" W x 1.54" H (237.0mm x 128.0mm x 39.1mm)
Voltage - Output 1
24V
Approval Agency
CE
Current - Output 1
21 A