SG7050CCN 32.000000M-HJGAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Shenzhen SCTF Electronics
In Stock: 72.000
Datasheet
32 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG7050CCN 32.000000M-HJGAB
DigiKey Part Number
SG7050CCN32.000000M-HJGAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050CCN 32.000000M-HJGAB
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
10mA