SG5032CCN 16.000000M-HJGA3
DigiKey Part Number
SER4363TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4363CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4363DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG5032CCN 16.000000M-HJGA3
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 4.5V ~ 5.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
10mA