SG-8002CA 32.0000M-PHCL0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 50
Datasheet
Direct
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
32 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG-8002CA 32.0000M-PHCL0
DigiKey Part Number
SG-8002CA32.0000M-PHCL0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8002CA 32.0000M-PHCL0
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
45mA
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
30mA