MA-506 22.1184M-C0:ROHS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
22.1184 MHz ±50ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SOJ, 3.30mm pitch
MA-506 22.1184M-C0:ROHS
DigiKey Part Number
SER2637TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA-506 22.1184M-C0:ROHS
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
22.1184 MHz
Supplier Device Package
4-SOJ
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.181" (4.60mm)