EG-2102CB 212.5000M-LGPAL0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 114-EG-2102CB212.5000M-LGPAL0TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EG-2102CB 212.5000M-LGPAL0 |
Description | XTAL OSC SO 212.500000MHZ SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 212.5 MHz SO (SAW) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Current - Supply (Max) 30mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-SMD (5x3.2) |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm) |
Output LVDS | Current - Supply (Disable) (Max) 15mA |