B84144A0050R120 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 50 A 50 ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
B84144A0050R120
DigiKey Part Number
495-B84144A0050R120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84144A0050R120
Description
LINE FILTER 50A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B84144A0050R120 Models
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
300 V
Current
50 A
Series
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Packaging
Bulk
Applications
Converter
Approval Agency
cUL, ENEC, UL
Filter Type
Three Phase (Wye)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Chassis Mount
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
520 V