B82790S0253N201
DigiKey Part Number
495-4416-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-4416-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4416-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82790S0253N201
Description
CMC 25UH 500MA 2LN SMD AEC-Q200
Detailed Description
25 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500mA DCR 110mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
B82790S0253N201 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
110mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC
80V
Series
Voltage Rating - AC
42V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Inductance @ Frequency
25 µH @ 100 kHz
Height (Max)
0.205" (5.20mm)
Current Rating (Max)
500mA