B82732F2901B001
DigiKey Part Number
495-2775-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82732F2901B001
Description
CMC 27MH 900MA 2LN TH
Detailed Description
27 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 900mA DCR 770mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
B82732F2901B001 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
770mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
500V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.965" L x 0.571" W (24.50mm x 14.50mm)
Height (Max)
0.531" (13.50mm)
Inductance @ Frequency
27 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
900mA