B82477R4104M100
DigiKey Part Number
495-4547-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-4547-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4547-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82477R4104M100
Description
FIXED IND 100UH 2.35A 120 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.35 A 120mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82477R4104M100 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.9A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)