B82472P6473M000
DigiKey Part Number
495-7109-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-7109-1-ND - Cut Tape (CT)
495-7109-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82472P6473M000
Description
FIXED IND 47UH 1A 200 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 200mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82472P6473M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
900mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)