B82464G4683M000
DigiKey Part Number
495-1809-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1809-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1809-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82464G4683M000
Description
FIXED IND 68UH 1.3A 130 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 130mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82464G4683M000 Models
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
8MHz
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
1.45A