B82432C1224K000
DigiKey Part Number
495-B82432C1224K000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82432C1224K000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82432C1224K000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82432C1224K000
Description
FIXED IND 220UH 115MA 7.5 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 115 mA 7.5Ohm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82432C1224K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
7.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
6MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1812 (4532 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)