B57234S0221M051
DigiKey Part Number
495-B57234S0221M051TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B57234S0221M051CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57234S0221M051
Description
ICL 220 OHM 20% 2A 15MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 220 Ohms ±20% 2 A 0.591" (15.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer
TDK
Current - Steady State Max
2 A
Series
Diameter
0.591" (15.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Part Status
Active
Approval Agency
UL
R @ 25°C
220 Ohms