B57164K0331J000
DigiKey Part Number
495-75609-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57164K0331J000
Description
THERMISTOR NTC 330OHM 3450K DISC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 330 Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57164K0331J000 Models
Category
B25/100
3450K
Manufacturer
TDK
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
450 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
1.42" (36.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
330
Mounting Type
Through Hole
Resistance Tolerance
±5%
Package / Case
Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
B Value Tolerance
±3%