B43644B2128M067 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
1.2 mF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 100mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C
B43644B2128M067
DigiKey Part Number
495-B43644B2128M067-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43644B2128M067
Description
SNAP-IN 1200UF 200V
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B43644B2128M067 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
2.31 A @ 100 Hz
Impedance
160 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C