B32913J4154M000 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
New at DigiKey
0.15 µF Film Capacitor 480V 1000V (1kV) Polypropylene (PP) Radial
B32913J4154M000
DigiKey Part Number
495-B32913J4154M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32913J4154M000
Description
CAP FILM 0.15UF 20% 1KVDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
480V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)