B32912A3104M189
DigiKey Part Number
495-77179-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-77179-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32912A3104M189
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 760VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32912A3104M189 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
760V