B32778J4487K000
DigiKey Part Number
495-6928-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32778J4487K000
Description
CAP FILM 480UF 10% 450VDC 12-DIP
Customer Reference
Detailed Description
480 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized 12-DIP
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
2.264" L x 5.118" W (57.50mm x 130.00mm)
Height - Seated (Max)
2.283" (58.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - DC
450V
ESR (Equivalent Series Resistance)
0.9 mOhms