Image for B32529C1182J000 is not available
B32529C1182J000
DigiKey Part Number
495-6818-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1182J000
Description
CAP FILM 1800PF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C1182J000 Models
Category
Voltage Rating - DC
100V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Active
Package / Case
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V