Image for B32529C0155J000 is not available
B32529C0155J000
DigiKey Part Number
495-1122-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C0155J000
Description
CAP FILM 1.5UF 5% 63VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C0155J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
63V