B32520C6473K289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 601
Datasheet
0.047 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32520C6473K289
DigiKey Part Number
B32520C6473K289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C6473K289
Description
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage Rating - DC
400V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Part Status
Active
Package / Case
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
200V