B32520C3104K189 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 9
Datasheet
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32520C3104K189
DigiKey Part Number
495-5015-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5015-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C3104K189
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32520C3104K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
160V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
250V