B32022B3223M289 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32022B3223M289 |
Description | CAP FILM 0.022UF 20% 1.5KVDC RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.022 µF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32022B3223M289 Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Size / Dimension 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.591" (15.00mm) |
Voltage Rating - AC 300V | Applications EMI, RFI Suppression |
Voltage Rating - DC 1500V (1.5kV) | Ratings Y2 |