B32022B3223M289 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32022B3223M289
DigiKey Part Number
495-4902-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4902-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32022B3223M289
Description
CAP FILM 0.022UF 20% 1.5KVDC RAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32022B3223M289 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
1500V (1.5kV)