B32022B3223M189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Image for B32022B3223M189 is not available
B32022B3223M189
DigiKey Part Number
B32022B3223M189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32022B3223M189
Description
CAP FILM 0.022UF 20% 300VAC RAD
Detailed Description
0.022 µF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32022B3223M189 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
300V