B32022A3103M289
DigiKey Part Number
495-4916-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4916-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32022A3103M289
Description
CAP FILM 10000PF 20% 1.5KVDC RAD
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32022A3103M289 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
1500V (1.5kV)