628-M50-223-WN3
DigiKey Part Number
151-628-M50-223-WN3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-M50-223-WN3
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
628-M50-223-WN3 Models
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Features
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C