628-M50-222-WN2
DigiKey Part Number
151-628-M50-222-WN2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-M50-222-WN2
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS SOLDER CUP
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
628-M50-222-WN2 Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Features
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C