628-M50-221-WN5
DigiKey Part Number
151-628-M50-221-WN5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-M50-221-WN5
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Features
Board Lock, Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C