628-47W1624-2TC
DigiKey Part Number
151-628-47W1624-2TC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-47W1624-2TC
Description
CONN D-SUB RCPT 47POS VERT SLDR
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C