628-47W1624-2T2
DigiKey Part Number
151-628-47W1624-2T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-47W1624-2T2
Description
CONN D-SUB RCPT 47POS VERT SLDR
Detailed Description
47 (46 + 1 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) - 47W1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C