628-36W4624-3TC
DigiKey Part Number
151-628-36W4624-3TC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-36W4624-3TC
Description
CONN D-SUB RCPT 36POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C