628-36W4224-4NB
DigiKey Part Number
151-628-36W4224-4NB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-36W4224-4NB
Description
CONN D-SUB RCPT 36POS VERT SLDR
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C