628-25W3622-2T2
DigiKey Part Number
151-628-25W3622-2T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-25W3622-2T2
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER CUP
Detailed Description
25 (22 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C