628-25W3224-2T3
DigiKey Part Number
151-628-25W3224-2T3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-25W3224-2T3
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 (22 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Dielectric Material
Polyester Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C