628-24W7624-2T3
DigiKey Part Number
151-628-24W7624-2T3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-24W7624-2T3
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS VERT SLDR
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C