628-24W7224-4T4
DigiKey Part Number
151-628-24W7224-4T4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-24W7224-4T4
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS VERT SLDR
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C