628-21W4224-4NB
DigiKey Part Number
151-628-21W4224-4NB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-21W4224-4NB
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS VERT SLDR
Detailed Description
21 (17 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C